Arkana Gdynia - Warszawa - Suwałki

Zespół

Kancelarię ARKANA reprezentują eksperci z różnych dziedzin prawa, których wiedza i doświadczenie gwarantuje przedsiębiorcom kompleksowe wsparcie biznesowo-prawne.

Nasi prawnicy i radcowie prawni zapewniają pomoc zarówno na każdym etapie istnienia i działalności spółek i przedsiębiorstw.

Joanna Buszkiewicz

Ekspert w dziedzinie prawa gospodarczego i europejskiego, Radca Prawny w Kancelarii Prawnej ARKANA. Absolwentka prawa na Uniwersytecie Gdańskim oraz studiów z prawa angielskiego i Unii Europejskiej w Cambridge University poświadczonych certyfikatem Certificate of English and European Union Law.

Posiada wieloletnie doświadczenie. Sprawowała funkcję Kierownika Działów Prawnych w jednym z największych przedsiębiorstw przemysłu drzewnego w Polsce oraz w Zakładach Produkcji Cukierniczej, gdzie prowadziła pełną obsługę prawno-biznesową firmy. Praktykę zawodową zdobywała także w Izbie Celnej w Gdyni, w Urzędzie Komitetu Integracji Europejskiej w Warszawie oraz podczas pracy dla renomowanych Kancelarii Prawniczych.

Biegle włada językiem angielskim. Znajomość języka niemieckiego potwierdza certyfikat ukończenia profesjonalnego kursu w Centrum Herdera.

Tomasz Lewandowicz

Ekspert z zakresu działalności organizacji pozarządowych, radca prawny. Absolwent Prawa na Uniwersytecie Gdańskim, zwycięzca Ogólnopolskiego Konkursu Primus Inter Pares Ekspert 2009 w kategorii Prawnik oraz dwukrotny laureat Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za osiągnięcia w nauce.

W latach 2009-2010 pełnił funkcję Członka Zarządu Ds. Formalno-Prawnych w Ośrodku Analiz Polityczno-Prawnych. Wcześniej, przez 3 lata sprawował funkcję Członka Zarządu Stowarzyszenia Pro Societas, gdzie odpowiadał za prowadzenie spraw formalno-prawnych i pozyskiwanie funduszy publicznych. Doświadczenie zdobywał również w Agencji Rozwoju Pomorza aktywnie współpracując z działem Akademii Edukacji Regionalnej.

W ARKANIE do jego obowiązków należy m. in. opracowywanie opinii prawnych, tworzenie pism procesowych i projektów umów oraz rozwiązywanie bieżących zagadnień prawnych. 

W wolnych chwilach lubi oddawać się swojej pasji – grze na gitarze.

 

Agnieszka Hervy

Ekspert z zakresu prawa finansowego i prawa pracy, radca prawny. Absolwentka kierunku administracja oraz kierunku prawo na Uniwersytecie Gdańskim. Finalistka wydziałowego konkursu wiedzy o prawie finansowym. Autorka publikacji doradczych z zakresu prawa pracy.

Doświadczenie zdobywała m. in. podczas pracy w VII Wydziale Sądu Rejonowego Gdańsk Południe, gdzie odpowiadała za sporządzanie projektów wyroków i postanowień sądu.

W ARKANIE pracuje od lutego 2010 r. Zajmuje się sprawami z zakresu postępowania cywilnego, administracyjnego, jak i sądowo-administracyjnego.

Zainteresowania związane ze zgłębianiem języka i kultury hiszpańskiej wypełniają jej czas wolny.

Małgorzata Stawicka

Ekspert z zakresu prawa handlowego, prawa pracy i prawa europejskiego, aplikant radcowski przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Gdańsku. Absolwentka prawa Wyższej Szkoły Prawa i Dyplomacji w Gdyni. Autorka artykułów i publikacji doradczych   z zakresu prawa pracy.

Doświadczenie zdobywała m. in. w Dziale Prawnym Wydziału Konsularnego Ambasady RP w Berlinie, Wydziale Karnym Sądu Rejonowego Gdańsk-Północ oraz w jednej z gdyńskich jednostek Policji. W latach 2007-2009 odbywała praktyki studenckie w Wydziale Cwyilnym i Karnym Sądu Rejonowego w Sopocie oraz Wydziale Cywilnym Sądu Rejonowego w Wejherowie.

W ARKANIE zajmuje się głównie zagadnieniami z zakresu prawa gospodarczego. Włada językiem niemieckim. Wolny czas poświęca na podróże i sport.

 

 

Arkana